۱۵ نکته در ارتقاء سرعت دستگاه لیزر تارنما

سرعت وب سایت یکی ار مهم‌ترین فاکتورها برای سنجش تلاش و دستگاه لیزر سایت است . گوگل سرعت سایت را بعنوان یکی‌از ۲۰۰ فاکتور خویش در رنکینگ صفحه های و جایگاهشان در نتایج جستجو در حیث میگیرد و سرعت مناسب وبسایت را نشانگر کاربرپسند بودن آن می‌داند . با افزایش رقابت در مورد دستگاه لیزر و جذب دستگاه حکاکی طولانی تر از روش موتورهای جستجو , حیف کردن دستگاه لیزر هر فرصتی می تواند شانس شما‌را چهت نیل به برگه اولیه گوگل کاهش دهد .
ارتقا سرعت تارنما

ارتقا سرعت وبسایت دستگاه لیزر
۱۵ نکته حتمی برای افزایش سرعت وب سایت
۱ – با صرفه سازی تصاویر

تصاویر حجم متعددی از تارنما شما را تشکیل می دهند و میتوانند تاثیر زیادی بر ارتقاء سرعت تارنما شما داشته باشند . دستگاه لیزر تغییر تحول سایز عکس‌ها با منفعت از HTML تاثیری بر سایز آن‌ها ندارد و تنها نحوه نمایش را تغییر و تحول می‌دهد , برای کاهش حجم وب سایت و نتیجتا ارتقاء سرعت سایت از نرم افزارهای جانبی نظیر فتوشاپ استفاده کنید .

در ذیل یکسری ابزار آنلاین برای بهینه سازی تصاویر را لیست کرده ایم :

Smush . it
Online Image Optimizer
SuperGIF

۲ – فرمت تصاویر

برای بهینه سازی وبسایت و ارتقاء سرعت وبسایت از فرمت های استاندارد مانند JPG , PNG و GIF برای تصاویر استعمال نمائید .
۳ – از متن گرافیکی بپرهیزید

برخی از سایتها برای زیباتر شدن مطالب ارئه شده و عنوان‌ها در تارنما آن‌ها را بصورت تصویر قرار میدهند , اینکار حجم دستگاه لیزر وب سایت شمارا ارتقا داده و برای دستگاه لیزر دلخواه وجود ندارد , خوب تر دستگاه لیزر است برای اینکار از امرها CSS فایده کرده و مطالب را بصورت متن ارائه دهید .
۴ – افزونه‌های غیرضروری را حذف فرمائید

افزونه‌ها به شدت بر سرعت تارنما شما تاثیرگذارند , بعضی از آن ها نظیر دکمه‌های اشتراک گذاری برای هر سایتی اضطراری می‌باشند ولی نصب افزونه‌های مختلف و غیرضروری سرعت وب سایت شما را کاهش خواهد داد .
۵ – CSS و JS را درون کد استفاده نکنید

خوب تر است که کدهای CSS و JavaScript خویش را در فایل‌های جداگانه‌ای قرار دهید . دوره بارگذاری شدن وبسایت این فایلها در یاد کش مرورگر ذخیره شده و در بازدیدهای بعدی سرعت وب سایت را افزایش می دهد . همینطور این کار ایجاد تغییرات در تارنما را برای شما راحتتر می‌نماید .
۶ – استفاده از یاد کش مرورگر

هربار که بازدیدکنندگان تارنما شمارا باز می کنند تمام تصاویر و کدها لود می‌شوند که دوران متعددی را میطلبد اما با فایده از حافظه کش مرورگر شما می‌توانید بخش متعددی از داده ها را بر روی کامپیوتر کاربران ذخیره کنید و در بازدیدهای بعدی دیگر نیازی به دانلود مجدد آن‌ها وجود ندارد که این امر سرعت سایت را به طرز چشمگیری ارتقاء می‌دهد . دستگاه لیزر همینطور با اینکار مصرف پهنای باند و هزینه هاست خویش را کاهش خواهید بخشید .
۷ – پوشه JavaScript را در انتهای متن قرار دهید

این فعالیت باعث میشود که بار گذاری شدن این جور فایلها در آخر انجام شود و بارگذاری باقی مطالب دستگاه لیزر را به تاخیر نیندازد .
۸ – از ریدایرکت پرهیز کنید


تا حد امکان از ریدایرکت کردن لینک‌ها خودداری کنید , زیرا سبب اضافه شدن یک درخواست HTTP شده و سرعت سایت را کاهش میدهد . آدرس‌های خطا را پیدا کنید و همه آن ها را درست نمائید .
۹ – DNS ها را تا حد امکان کاهش دهید

DNS یا همان اسم دامنه‌ها بر روی هاست شما هرمورد بین ۲۰ تا ۱۲۰ میلی ثانیه زمانه برای بازخوانی از هاست نیاز دارا‌هستند . برای اینکار شما می توانید از آدرس دهی بجای تشکیل داد زیردامنه به کارگیری نمائید بطور مثال از Websima . com/blog بجای blog . websima . com استفاده کنید .
۱۰ – CSS ها و HTML های غیرضروری را حذف نمائید

این دستور راجع‌به سیستم‌های مدیر محتوا مانند وردپرس و جوملا تاثیر متعددی خواهد داشت چون قالب آنها معمولا با تجهیزات متنوعی پباده سازی میشوند که شما از همگی آنها منفعت نخواهید برد و با حذف کدهای اضافی می توانید سایز صفحات را کاهش داده و سرعت سایت را اکثر فرمائید .
۱۱ – از چند سیستم آمارگیر استفاده نکنید

پیگیری بازدیدها بر روی تارنما شما کاری عاقلانه و درست است ولی برای اینکار تنها از یک سیستم آمارگیر استفاده کنید تا از توشه مازاد برروی سایت و کاهش سرعت آن پرهیز کنید . مثلا بطور هم‌زمان از سیستم آمارگیر گوگل آنالیتیکز و وبگذر یا امثال آنان استفاده نکنید .
۱۲ – از G – Zip استفاده بگیرید

همانطور که برای کاهش حجم فایلها برروی کامپیوتر خویش آنها‌را زیپ می کنید , فایلهای تارنما شما هم میتوانند بوسیله G – Zip فشرده سازی شوند . اینکار حجم کلی وب سایت را کم کرده و سرعت تارنما را بهبود می‌بخشد , اما هاست شما می بایست آن را ساپورت کند .
۱۳ – درخواست‌های HTTP سایت را کاهش دهید

با به کار گیری از تکنیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *