فوت ‌و حرفه خنک نگه ‌داشتن کولر خرید خودرو فروش خودرو

زمانی وجود تجهیزات رفاهی برای خرید خودرو فروش خودروها منحصر به فرد به مجموعه خاصی بود و به خیال و خاطر گرانقیمت بودن آنان مشتریان خاصی هم جذ‌بشان می‌شدند , البته امروزه این تجهیزات فراگیر شده و اکثر زمان ها تولیدات تولیدی شرکت‌های خرید خودرو فروش خودروساز با طیف وسیعی از آن ها به مشتریان عرضه می گردد .
فوت ‌و رشته خنک نگه ‌داشتن کولر خرید خودرو فروش خودرو

یکی از مهم ترین تجهیزات رفاهی که جنبه همگانی پیدا کرده کولر و سیستم تهویه مطبوع است که به طور همزمان با تغییرات اقلیمی جدید و گرم‌تر شدن زمین , نیاز به آن در سال‌های اخیر بیشتراز پیش حس می‌شود .

با این وجود کلیه رانندگان از این ابزار رفاهی در زمان مطلوب فایده نمی‌برند . این روز ها اکثری از رانندگان حرفه‌ای را می بینیم که همچنان مشغول باورهای غلط گذشته می باشند و با توجیه‌های نه‌چندان علمی و استفاده نکردن از نعمت کولر اتومبیل , تحمل گرما را به جان می خرند . در ادامه با نحوه کار , روش‌های محافظت و راه‌های استعمال صحیح از کولر خرید خودرو فروش خودرو آشنا خوا‌هیم شد .
اجزای تشکیل‌دهنده کولر اتومبیل
کمپرسور : کمپرسور , دستگاه حرکت‌دهنده گاز مبرد در کولر خرید خودرو فروش خودرو است . این قطعه حساس با گرداندن گاز در اجزای سیستم در واقع شبیه به قلب گروه کار می نماید . کمپرسور گاز مبرد را از اواپراتور به درون کندانسور و سپس به کپسول خشک‌کننده و مجدد به درون اواپراتور به جنبش درمی‌آورد . کمپرسورهایی که در سیستم‌های کولر خرید خودرو فروش خودرو به کار برده می شوند , بایستی خواصی از قبیل وزن و حجم متناسب با قدرت خرید خودرو فروش خودرو داشته باشند تا هنگام نصب براحتی در محل متبوع جاگذاری شوند و توشه اضافی بر خرید خودرو فروش خودرو خرید خودرو فروش خودرو زور نکنند .

کندانسور : کندانسور یکی از اجزایی است که وظیفه تبادل حرارت را به عهده دارد . کندانسور گرمای جذب شده توسط اواپراتور از گاز مبرد درون سیستم را به هوای محفظه بیرون از کابین خرید خودرو فروش خودرو انتقال می دهد .

کپسول خشک‌کننده : کپسول خشک‌کننده تحت عنوان منبع ذخیره گاز مبرد و جاذب رطوبت گاز عمل مینماید . معمولا این کپسول دارای یک سوئیچ ایمنی است تا در مواردی که فشار گاز از حد تعریف شده کمتری بیشتر شود , به طور اتوماتیک جریان برق کمپرسور را انقطاع نماید . روی این کپسول دریچه‌ای شیشه‌ای برای رؤیت گاز موجود است .

اواپراتور : یکی دیگر از قطعات اصلی سیستم کولر اتومبیل اواپراتور است . اواپراتور مجموعه‌ای از قطعات است که وظیفه کاهش گرمای هوای کابین خرید خودرو فروش خودرو را برعهده دارد . یکی دیگر از وظایف مهم این قطعه , جذب رطوبت از هوای درون کابین است . جریان پرسرعت هوای ساخت شده توسط رشته الکتریکی با عبور از مرحله کویل اواپراتور , سرمای تولید شده به وسیله کویل را از طریق کانال‌ها و دریچه‌های هدایت هوا به داخل کابین خرید خودرو فروش خودرو انتقال می‌دهد . فعالیت ساخت سرما به وسیله کویل اواپراتور منجر تقطیر رطوبت هوای درون کابین شده و قطرات آب ایجاد شده از طریق لوله مخصوصی به خارج از کابین خرید خودرو فروش خودرو منتقل میگردد . سیستم کولر خرید خودرو فروش خودرو دارنده دو سوئیچ کنترلی است که یک کدام از آن‌ها هنگامی که فشار گاز اندک یا مضاعف باشد , کمپرسور را از مدار بیرون کرده و دیگری از تولید یخ در درون محفظه اواپراتور خودداری می‌کند . کارکرد غیر مناسب هر کدام از این دو سوئیچ , قادر است سبب ساز از کار افتادن کل سیستم شود .

مجموعه لوله و شیلنگ : شیلنگ‌ها در سیستم تهویه مطبوع خرید خودرو فروش خودرو وظیفه ایجاد ارتباط لابه لا اجزای متعدد سیستم را بر عهده دارند . این شیلنگ‌ها به جهت حالت کاری خاص می بایست از استانداردهای خاصی برخوردار باشند .

کلید A/C : این قطعه در سیستم کولر خرید خودرو فروش خودرو وظیفه خاموش و شفاف کردن کولر را بر عهده دارااست که با شکل‌های متفاوت در خرید خودرو فروش خودروهای گوناگون موجود است . معمولا یک لامپ ال‌ای‌دی وظیفه سناریو حالت روشن یا این که خاموش این سوئیچ را عهده‌دار است . لازم به ذکر است در بعضی خرید خودرو فروش خودروهای روز عالم , این قطعه حذف شده و سیستم تهویه همپا با روشن کردن خرید خودرو فروش خودرو به حالت فعال در میاید و صرفا دما می بایست تهیه شود .

رشته کولر : زمانی رشته الکتریکی مورد به کار گیری قرار می‌گیرد , می‌توان آن را روی کندانسور یا روی رادیاتور نصب کرد . در حالتی که حرفه کندانسور جلوتر از رادیاتور خرید خودرو فروش خودرو نصب شده باشد , در‌این حالت حرفه به گونه‌ای نصب می‌شود که هوا را از خارج مکیده و روی مرحله کندانسور می‌‌دمد ( حالت رانشی ) . درصورتی که که حرفه کندانسور در پشت کندانسور و علیه خرید خودرو فروش خودرو نصب شود , هوا را از روی سطح کندانسور مکیده و در سوی خرید خودرو فروش خودرو می‌دمد .

شیر انبساط : این وسیله تعیین‌کننده میزان درست گاز واردشونده از کندانسور به داخل اواپراتور از روش یک فیلتر است . همینطور این قطعه فشار مبرد را به صورت ناگهانی کاهش می‌دهد . هنگامی ‌که کمپرسور آغاز به کار می کند , شیر انبساط باز شده و مبرد مایع با عبور از صافی مرتبط با ورودی مایع پرفشار به گاز پرفشار تبدیل می گردد . وقتی که اواپراتور واحد سنجش بیشتری مبرد نیاز داشته باشد ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *