سیستم تعلیق خرید خودرو فروش خودرو را از نظرنوع عمل بشناسیم

یک خرید خودرو فروش خودرو از تعدادی بخش حیاتی ساخته شده شده‌است که یکی از این یکسری بخش دارای اهمیت به نام پلت‌فرم شناخته میگردد که‌این بخش دربرگیرنده شاسی , سیستم تعلیق , پیشرانه و سیستم انتقال توان خواهد بود .
سیستم تعلیق را می‌توان از یکسری بینش به اشکال مختلفی تقسیم کرد که یکی از این دیدگاه‌ها باز‌بینی سیستم تعلیق از نظر فعالیت آن و چگونگی فعال بودن آن است که در پی با آن آشنا می‌شویم . سیستم تعلیق از لحاظ کار به ۴ گونه غیرفعال , نیمه‌فعال , فعال و ولی تنظیم‌شونده تقسیم میگردد که به معرفی آنها می‌پردازیم .
سیستم تعلیق غیر‌فعال
سیستم تعلیق غیرفعال که با نام خرید خودرو هیرسا شناخته می‌شود , در عمده خرید خودرو فروش خودرو‌های مدرن دیده می گردد . این سیستم ساخته شده از یکسری میله صلب و اتصالات در کنار فنر برای جذب ضربات وارده و همینطور کمک فنر برای میرا کردن تکان‌های ناشی از ورود ضربه است و چون این سیستم همیشه در یک حالت اثبات و بی‌ارتباط با وزن و شرایط خرید خودرو فروش خودرو عمل می کند , به آن غیر‌فعال میگویند . ساده‌ترین خط مش برای معرفی این سیستم در این است که این دسته تعلیق پیکربندی ندارد و مبتنی بر فشاری که به بخش‌های متعدد آن وارد می گردد , تغییراتی می کند . مهم‌ترین اختلال این سیستم‌ها درین است که با توجه به فشار وارد‌شده تغییر تحول می‌کنند و این تغییر تحول می‌تواند در کارکرد آنان و هندلینگ اتومبیل اثر منفی بگذارد . البته در ازای بی آلایش بوده و هزینه‌های تعمیر و پباده سازی و حفظ پایینی دارند .
سیستم تعلیق خود‌تنظیم‌شونده
مهم‌ترین خصوصیت جانور در این سیستم‌ها در این است که می‌توانند با یاری سنسور‌هایی که دارند , بر طبق فشاری که به آن ها وارد می‌شود , ارتفاع خرید خودرو فروش خودرو را در یک حالت پایدار نگه دارا هستند . ضمن اینکه در‌این سیستم‌ها راننده هم میتواند اقدام به تنظیم ارتفاع خرید خودرو فروش خودرو نماید . این سیستم در صدر با امداد نیرو و امکانات پنوماتیکی روی کار آمد و بعد از این‌که خطاها این سیستم‌ها پدیدار شد , تعلیق‌های تنظیم‌شونده در جهت مدل‌های ترکیبی از هیدرولیک و پنوماتیک که هیدروپنوماتیک اسم دارا هستند , پیش رفت . سیستم‌های هیدروپنوماتیکی هم قابل کنترل‌ترند و هم دریافت و میرا شدن ضربات در آنان به نحو بهتری صورت می‌گیرد که سبب به افزایش لذت سواری و همچنین خوشدستی خرید خودرو فروش خودرو میگردد . امروزه این سیستم در اکثری از خرید خودرو فروش خودرو‌های گران‌قیمت شرکت‌های خرید خودرو فروش خودرو‌سازی دیده می‌شود . این سیستم تعلیق به نام self Leveling Suspension شناخته میگردد .
سیستم تعلیق نیمه‌فعال
این سیستم تعلیق هم که اسم آن Semi Active Suspension است , مشابه به نمونه‌های تنظیم‌شونده بوده با این تفاوت که قابلیت و امکان به کارگیری از پیش‌فرض‌هایی برای تهیه و تنظیم سیستم تعلیق در آن مهیا شده‌است . به این معنا که راننده می تواند براساس خواست خود مبادرت به انتخاب حالت‌های متعدد برنامه‌ریزی شده سیستم تعلیق کند تا بدین چهره سفتی و نرمی امداد فنر‌ها تهیه و تنظیم شود . این سیستم امروزه در اکثر خرید خودرو فروش خودرو‌های سواری روز جهان موجود هست که باعث به یک سواری خوب همخوانی با نیاز‌های راننده می‌شود . در‌این سیستم تعلیق نیز از امداد فنر‌های هیدروپنوماتیک استفاده میشود که واحد سنجش عمل و نحوه کارکرد آنان بوسیله یک پردازشگر مرکزی در اختیار گرفتن خواهد شد . در اینگونه خرید خودرو فروش خودرو‌ها , عمل سیستم تعلیق بر پایه ی این که روی چه اندازه از رانندگی شل یا این که رانندگی اسپرت تهیه شده‌است , تغییر‌و تحول می‌کند و معمولا متناسب با آن , شدت و آلرژی سعی فرمان نیز در گیر تغییراتی میشود تا شم اسپرتی رانندگی یا مقابل آن احساس یک رانندگی شل بیشتر شبیه‌سازی و القا شود .
سیستم تعلیق فعال

در سیستم تعلیق فعال یا Active Suspension‌ , به طور مداوم نیروهایی که از بیرون به سیستم وارد میشوند , بازنگری شده و براساس آن ها به گونه ای که کنترل و پایداری خرید خودرو فروش خودرو همیشه در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد , سیستم تهیه می‌شود . به این معنی که حتی طرز عمل و میزان سفتی یا نرمی یک کمک فنر از بین یک‌سری کمک فنر اتومبیل می‌تواند متفاوت با سایر باشد تا این چنین سیستم تعلیق خرید خودرو فروش خودرو مدام در حالتی فعال باقی بماند . در این سیستم که زیاد مدرن و پیشرفته است , نیروی عملگر به عبارتی نیروی هیدرولیکی است . بارز‌ترین نمونه از این سیستم تعلیق روی مرسدس بنز اس کلاس W222 جای دارد که سبب ساز می گردد تا بدنه خرید خودرو فروش خودرو در هر حالتی و در زمان عبور از هر مسیری , به سوی ثابتی فارغ از حرکت به بالا و ذیل باقی بماند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *