سایه ی چین بر صنعت کیف لپ تاپ عالم – ۳

*خرید موسسه ها مشهور و ورشکسته خارجی و استفاده گیری از بضاعت و توان تخصصی این شرکت موسسه ها

کیف لپ تاپسازان وسیع چین به جهت توانا سازی صنعت کیف لپ تاپسازی خویش , اقدام به خرید موسسه ها دارای اسم و رسم , معتبر , خوشنام و در برخی موارد , ورشکسته فرنگی کرده و برای ارتقای بضاعت و توان تخصصی خویش از بنیه نیرومند مهندسی این مجموعه موسسات فایده می‌برند .

سایک کیف لپ تاپ , برندهای ام جی و مکسوس را به ترتیب از شرکت های انگلیسی ورشکسته «ام جی روور» و «ال دی وی» خریداری کرد و با استفاده از توان تخصص این موسسه شرکتهای توانست بسرعت برندهای تماماً چینی ام جی و مکسوس را ساخت کند .

شرکت سایک مکسوس , کیف لپ تاپهای گونه مکسوس V80 را در سپتامبر ۲۰۱۱ ( شهریور ۱۳۹۰ ) و پیرو آن نوع مکسوس جی ۱۰ را در سال ۲۰۱۴ در چین تولید کرد . مکسوس V80 یک کیف لپ تاپی تماما تجاری و مکسوس جی ۱۰ یک کیف لپ تاپی بزرگ نصفه تجاری ام پی وی محسوب می شود .

ام . پی . وی‌ها , کیف لپ تاپ‌های چند منظوره‌ &# کیف لپ تاپ دخترانه – purpose vehicle ) می‌باشند که فضای داخلی زیادی دارا‌هستند و قادرند حجم بار متعددی را در خود جای ‌دهند , البته عمده برای عبور در معابر شهری مناسبند .

در همین راستا شرکت هلدینگ ژجیانگ جیلی ( Zhejiang Geely Holding Group ) چین هم از روش مالکیت شرکت سوئدی ولوو ( Volvo ) استراتژی مشابه شرکت سایک را دنبال کرده است .

جیلی نیز با خرید این برندهای اروپایی و استعمال از کادر تخصصی آن , کیفیت محصول و ایمنی بازار خود را بهبود بخشیده است .

با وجود همگی این ترقی ها اما , مدیران کمپانی سایک میگویند : مشتریان چینی درخصوص کیفیت و ایمنی برندهای داخلی حیاتی می‌باشند و برطرف کردن این نگرانی ها مجال می برد و به سپرده گذاری بیشتری مستضعف است .

*سیاست توسعه و گسترش صادرات

چین با افزایش مرحله ساخت کیف لپ تاپ در‌این مرزوبوم از سال ۲۰۱۰ کیف لپ تاپ سازان داخلی را ملزم به صادر شدن جزو تولیدها خویش در بازارهای فرنگی نموده است .

**از سایه تا کنار

ممکن است شرکت ها سایک , جیلی , فاو ( FAW ) , گریت وال ( Great Wall ) , چری ( Chery Automobile Co . ) و دیگر خورو سازان چینی و همچنین صنایع متعلق آنها که تعدادشان افزون بر یکهزار شرکت می گردد , رویه درازی برای دستیابی به تراز تولید و فروشی معادل کیف لپ تاپسازان آمریکایی , اروپایی , ژاپنی و کره ای در چین داشته باشند , ولی با عنایت به مراحل رو به بالا همراه با شیب تند این صنعت در این مملکت , عاقبت با گذشت وقتی نه چندان بدور , این راه پشت راز گذارده خواهد شد .

گفتنی است ; به سمت مشتری مداری و تولید انگیزه زیاد برای مصرف کنندگان چینی به خرید کیف لپ تاپهای ساخت باطن , می شود به همین زمینه اشاره کرد که کمپانی لینک اند کو ( Lynk & CO ) چین , آنچه که به گفته مهندسان این موسسه , طرح «گارانتی عمری» نامیده می‌شود را به مشتریان ارائه می کند .

سایک کیف لپ تاپ که پنجمین سالگرد تأسیس برند مکسوس خویش در چین را در ۲۸ فوریه ۲۰۱۶ ( فصل زمستان پیشین ) جشن و پایکوبی گرفت , در طول پنج سال , با دستیابی به معدل رویش تولید سالیانه بیش تر از ۱۴۰ درصد , این برند خویش را از خالق صرف کیف لپ تاپهای تجاری به کیف لپ تاپسازی تبدیل کرده است که همه جور کیف لپ تاپ ساخت می کند , از کیف لپ تاپهای سواری پهن پیکر تا ام پی او و کیف لپ تاپهای انرژی جدید .

کیف لپ تاپهای انرژی تازه یا New Energy Vehicles ( NEVs ) کیف لپ تاپهایی می‌باشند که قابلیت وصل شدن به برق دارا‌هستند . زانگ لیانگ مدیریت طرح ریزی شرکت سایک کیف لپ تاپ در آئین رونمایی از این کیف لپ تاپ در توده خبرنگاران خاطرنشان کرد : این موسسه قصد داراست با معرفی برندهای به طور کامل داخلی خود به بازار چین , فروش خود را دو برابر نماید .

در حقیقت , سایک کیف لپ تاپ و دیگر شرکت های بزرگ چینی , پایانه های فناوری عقب باقی مانده از عالم را بسرعت پشت راز گذاشته اند و شروع به عرضه محصول و خدمات دهی ۱۰۰ درصد داخلی در مرحله استانداردهای جهانی کرده اند .

**دورخیز چین در بازار کشور‌ایران

بعد از لغو تحریم های هسته ای جمهوری اسلامی ایران در ژانویه ۲۰۱۶ ( دی ۱۳۹۴ ) و رجوع و برگشت کیف لپ تاپسازان اروپایی , کره ای و ژاپنی به کشورمان , فصل جدیدی در فعالیت مضاعف کیف لپ تاپسازان چینی در بازار جمهوری اسلامی ایران شروع شده است .

آن‌ها برای رقابت با رقبا در بازار بزرگ ایران , در تلاشند در کنار شرکای اهل ایران خود کلیه رینگ های متصل به هم ( تحقیق و بسط , ایجاد , فروش , صادرات و سرویس ها بعد از فروش ) کسب و فعالیت خویش در ایران که برابر قوانین کشورمان در چارچوب سرمایه گذاری های مشترک ۵۰ – ۵۰ دنبال می‌شود را بیش از پیش تقویت نمایند .

لین یونگ مدیر تجارت خارجی کمپانی سایک که مدیرعامل کمپانی ام جی پارس کیف لپ تاپ تبریز و سهم دار تجاری این کیف لپ تاپساز چینی در ایران به شمار می‌آید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *